Latvia flag

Ieskats armatūras ražošanas nozarē

armaturas raksturojums

Vēsturiski armatūras ražošanas nozarē tas ir būvniecībā visbiežāk izmantotais izejmateriāls, un tam nav analoga aizstājēja. Tērauda armatūra jau sen ir bijusi vienīgā betona armēšanas iespēja, taču, ņemot vērā to, ka būvniecības nozare turpina attīstīties, mēs piedāvājam tērauda aizstājēju, un tas ir pārliecinošs.

Šāda armatūra tiek ražota vai nu no stikla šķiedras vai bazalta, un tālāk mēs apskatīsim galvenās priekšrocības, ko sniedz šī armatūra, un to, vai tā ir labāka salīdzinājumā ar tēraudu.

Armatūras raksturojums

Armatūra tiek ražota no stikla šķiedras un sveķu maisījuma. Tad nāk bazalts. Tas kalpo kā lielisks stiklš ķiedras aizstājējs, un parasti galīgās izejvielas, kas izmantojamas armatūras ražošanā, tiek izmantotas, pamatojoties uz to pieejamību. Daži izvēlas stiklša ķiedru, citi – bazaltu, lai gan gala produkta īpašības nav īpaši atšķirīgas.

Priekšrocības un īpašības

  1. Bez korozijas. Atšķirībā no tērauda armatūras, stikla šķiedras armatūra nerūsē. Tas padara to lieliski piemērotu konstrukcijām, kas atrodas piekrastes zonās, ūdens tuvumā vai pat ūdenī. Savukārt, tērauds ir pakļauts rūsai, un, tiklīdz šis process sākas, betons saplaisā, un tieši tad jums ir jāatjauno konstrukcija. Citiem vārdiem sakot, konstrukcijām, kas būvētas ar tērauda stiegru, laika gaitā ir nepieciešami papildu ieguldījumi.
  2. Izturība. Stikla šķiedras armatūra ir daudz cietāka nekā tērauds. Tas neliecas tā, kā to dara tērauda armatūra, bet tajā pašā laikā tas var uzņemties daudz lielāku slodzi. Tomēr lieces koeficients jau ir atrisināts, pareizi savienojot divus armatūras stieņus to savienojuma punktos. Pamatojoties uz vairāku institūtu veikto testu, šādas konstrukcijas iztur zemestrīces tā, kā nevar neviena tērauda stieņu konstrukcija, savukārt tērauda un armatūras stieņu sajaukums arī uzrāda izcilus rezultātus.
  3. Cena. Vienkārši sakot, tērauda armatūras stieņu cena pieaug atbilstoši tērauda cenas pieaugumam, un šis pieaugums neredz apstāšanās pazīmes. No otras puses, stikla šķiedras armatūras ražošana gūst labumu no nemainīgiem izejvielu cenu līmeņiem. Faktiski ir skaidrs, ka jo lielāks būs tērauda armatūras cenas pieaugums, jo lielāks būs armatūras pieprasījums.
  4. Vieglums. Stikla šķiedras stieņi ir gandrīz 8 reizes vieglāki nekā tērauda armatūra, un tas atkal uzlabo ražošanas procesu un armatūras piegādi. Vēl jo vairāk, kad armatūras ražošanas iekārtas ražo stikla šķiedras stieņus, inženieri, kas uzrauga procesu, var to viegli pārvietot ar rokām. Tas papildus samazina piegādes izmaksas.
  5. Signāls, elektrība un viļņi. Tas, ka stikla šķiedras armatūra nevada elektrību un netraucē signālam, padara to lieliski piemērotu lidostām, slimnīcām, pazemes projektiem, militārām būvēm, pētniecības centriem un daudziem citiem objektiem.

Stikla šķiedras armatūras ražošanas iekārtu uzstādīšana

Liela armatūras ražošanas aprīkojuma priekšrocība ir tā, ka to ir viegli uzstādīt. Mēs pilnveidojām ražošanas līnijas jau vairāk nekā desmit gadus līdz padarījām tās pilnībā automatizētas. Tāpēc, ja uzskatāt, ka ir pienācis laiks sākt armatūras stieņu ražošanu, ražošanas kontroles process būs ļoti vienkāršs.
Visu ražošanas procesu var raksturot kā stikl šķiedras vai bazalta viršanas pultrūziju, kas, sajaucot ar sveķiem, pārvēršas par kompozītmateriālu armatūru. Mūsu ražošanas līnija attīstības gaitā šobrīd pasaulē tiek uzskatīta par labāko savā klasē.

Armatūras nākotne būvniecībā

Mēs uzskatām, ka plaša kompozītmateriālu armatūras pielietojuma nākotne ir nenovēršama. Ņemot vērā, ka tās priekšrocības ievērojami pārsniedz visu, ko tirgū rada tērauda armatūra, būvniecības uzņēmumi visā pasaulē jau izrāda lielu pieprasījumu pēc produkta.

Šodien mēs redzam, ka visā pasaulē betona stiegrojumā jau tiek izmantota stikla šķiedras armatūra, un tam ir tendence paplašināties. Celtniecības uzņēmumi izmanto kompozītmateriālu armatūru un sietu inženierbūvē, rūpnieciskās konstrukcijās un visur citur, kur ir betons. Rezultātā nākotne kompozītmateriālu armatūrai ir perspektīva, un vienīgais jautājums ir, kad jūs kļūsiet par daļu no tās.

Lai iegādātos stikla šķiedra ražošanas iekārtu, sazinieties ar mums!

PAR MUMS

Uzņēmums SIA Composite PRO nodarbojas ar unikāla celtniecības materiāla - stikla šķiedras armatūras stieņu ražošanu.

Šim kompozīta materiālam ir lieliska izturība pret koroziju, tas ir viegls un ilgmūžīgs.

KONTAKTI

Pirmdiena - Piektdiena: 09:00 - 18:00

© Composite PRO 2023. All rights reserved.

Account details will be confirmed via email.