Latvia flag

Stikla šķiedras un tērauda salīdzinājums

stikal šķiedras un tērauda salīdzinajums

Runājot par armatūras stieņiem, ko plaši izmanto industriālajās un civilajās jomās, jūs, iespējams, domājāt par atšķirībām starp stikla šķiedras un tērauda armatūru. Neskatoties uz acīmredzamajām tendencēm dažādās nozarēs, pārejot uz stikla šķiedras armatūru, daži uzņēmumi joprojām ir šaubīgi un veic stikla šķiedras un tērauda armatūras pētījumus par perspektīvām, īpašībām un veiktspēju.

Tērauds ir pazīstams ar savām lieliskajām īpašībām, ko izmanto dažādās nozarēs. Tērauda mīnuss ir tas, ka tas tiek pakļauts mitrumam un līdz ar to arī korozijai. Visu veidu ķīmiskās reakcijas, piemēram, oksidēšanās, galu galā rada negatīvu ietekmi uz tērauda īpašībām. Tādējādi dažās nozarēs tērauda armatūras izmantošana ir ierobežota.

Zemo sākotnējo izmaksu priekšrocības pārklājas ar augstākām transportēšanas un uzstādīšanas izmaksām, ņemot vērā tā lielo svaru. Ilgtermiņā korozijai pakļauta tērauda armatūra prasa dārgu apkopi un palielina betona konstrukciju slodzi.

Stikla šķiedras armatūra un tās īpašības

Stikla šķiedras jeb ar šķiedru stiprināts polimērs ir aizstājis tēraudu dažādās nozarēs. Tā kā stikla šķiedra ir izturīga pret koroziju un dažādiem ķīmiskiem procesiem un reakcijām, tā ir kļuvusi par iekārojamu materiālu.
Dažādas piedevas, ko izmanto dažu īpašību uzlabošanai, var palielināt stikla šķiedras izstrādājumu kopējo stiepes kapacitāti un izturību. Šķiedru armatūras stiepes izturība ir par 20% augstāka nekā tērauda stieņiem.

Šķiedru stiegrojuma materiāla sasaistes spēks ir ievērojami spēcīgāks salīdzinājumā ar tēraudu; tas izskaidro stikla šķiedras armatūras labāku ekspluatācijas izturību.
Pielāgojama ražošana ļauj pielāgot stikla šķiedras armatūras ražošanā izmantotos sveķus, lai tie atbilstu specifiskām prasībām, piemēram, uzlabojot izturību pret nodilumu vai koroziju.

Stikla šķiedras armatūra salīdzinājumā ar tērauda stieni

Vēl viena būtiska stikla šķiedras priekšrocība, salīdzinājumā ar tēraudu, ir tās vieglais svars. Stikla šķiedras armatūra sver tikai ¼ no līdzvērtīga izmēra tērauda armatūras. Tādējādi stikla šķiedras armatūras izmantošana samazina piegādes un uzstādīšanas izmaksas.

Vēl viens svarīgs faktors ir triecienizturība. Pie lielas darba slodzes stikla šķiedra neatgriezeniski nedeformējas, jo ar sveķiem pastiprināta polimēra matrica spēj sadalīt trieciena slodzi, novēršot virsmas bojājumus. Līdzīgos apstākļos, īpaši zemākā temperatūrā, tērauda izstrādājumi var deformēties.

Neskatoties uz tikpat plašu pielietojumu klāstu, stikla šķiedra atšķiras no tērauda elektriskās un siltumvadītspējas ziņā. Tērauds ir labs elektrības un siltuma vadītājs, savukārt stikla šķiedrai ir zemāka siltumvadītspēja un nulles elektrovadītspēja. Vidē ar termiskām svārstībām stikla šķiedra uzrāda stabilākas īpašības nekā tērauds, kura īpašības var mainīties ārējās temperatūras ietekmes rezultātā.

Stikla šķiedras armatūras rūpnieciskais un komerciālais pielietojums ietver tuneļus, tiltus, lidostas, šosejas, ūdens stacijas, atkritumu apsaimniekošanu, notekūdeņu un ķīmiskās rūpnīcas, kā arī visu veidu piekrastes objektus.

Kad runa ir par stikla šķiedras armatūras un tērauda armatūras izvēli, stikla šķiedra uzvar daudzos gadījumos, pateicoties tā izcilajai termiskajai, korozijas un ķīmiskajai pretestībai. Pievienojiet šeit daudz vieglāku svaru, kas atvieglo transportēšanu, samazinot izmaksas, izvēle šķiet diezgan acīmredzama. Tomēr tērauda armatūras stieņi ir neaizstājami ar stikla šķiedru rūpnieciskām vajadzībām, kur kā obligāts atribūts ir nepieciešama elektrovadītspēja. Izņemot ļoti specializētus pielietojumus, stikla šķiedras armatūra pamatoti tiek uzskatīta par rentablu alternatīvu tērauda armatūrai.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par produktu, sazinieties ar mums!

PAR MUMS

Uzņēmums SIA Composite PRO nodarbojas ar unikāla celtniecības materiāla - stikla šķiedras armatūras stieņu ražošanu.

Šim kompozīta materiālam ir lieliska izturība pret koroziju, tas ir viegls un ilgmūžīgs.

KONTAKTI

Pirmdiena - Piektdiena: 09:00 - 18:00

© Composite PRO 2023. All rights reserved.

Account details will be confirmed via email.